Eksperci kryptońscy ujawniają myśli: Jak będzie działać Bitcoin po przejściu kryzysu COVID-19?

Eksperci kryptońscy ujawniają myśli: Jak będzie działać Bitcoin po przejściu kryzysu COVID-19?
Pandemia COVID-19 miała bezprecedensowy wpływ na nasze codzienne życie, naszą zdolność do interakcji, nasze struktury finansowe i bezpieczeństwo. Technologia Blockchain istnieje od ponad dekady, a obecnie istnieją tysiące projektów, które mają na celu wykorzystanie jej nieograniczonego potencjału do rozwiązania niektórych z najbardziej palących problemów na świecie.

Coin Journal zebrał weteranów zespołu ekspertów w dziedzinie kryptochemii i technologii finansowych, aby uzyskać cenny wgląd w to, jak może wyglądać świat po przejściu pandemii COVID-19. Na całym świecie możemy tylko mieć nadzieję, że opanowanie tego zagrożenia jest teraz w zasięgu naszej uwagi, ale możemy tylko spekulować na temat długofalowych skutków, jakie pozostawimy po sobie.

Opinia wagi ciężkiej

Na czele panelu stoi Yoni Assia, prezes największej na świecie sieci inwestycji społecznych, eToro. Yoni zaprezentował również swojego analityka rynku i znanego eksperta w dziedzinie kryptografii, Simona Petersa. Następna, która dołączy do zespołu, Ciara Sun, jest obecnie zatrudniona na stanowisku Szefa Rynków Globalnych w Huobi Group, globalnym dostawcy usług w zakresie aktywów finansowych typu blockchain. W skład zespołu wchodzi również założyciel wirtualnej platformy walutowej, Coincurve, oraz dyrektor generalny Interlapse, Wayne Chen. Wreszcie, panel nie byłby kompletny bez 15-letniego weterana technologii Wall Street i dyrektora generalnego BSV blockchain service provider, TAAL; pana Jerry’ego Chan.

Dyskutują oni o potencjalnych skutkach nieograniczonego ułatwiania ilościowego, potrzebie uniwersalnego podstawowego dochodu (UBI) oraz o tym, jak technologia łańcuchów blokowych może być narzędziem dla zespołów badawczych do interakcji z przejrzystością w skali globalnej. Zespół ujawnia dowody, które pokazują, jak krypto waluta jest odporna na pogorszenie koniunktury gospodarczej spowodowane działaniami mającymi na celu zdystansowanie społeczne i zamykaniem przedsiębiorstw, które uległy temu obciążeniu.

Artykuł Fragmenty

Przemawiając wyłącznie do Coin Journal na temat pomysłu Bitcoin Code jako aktywa „bezpiecznej przystani“, dyrektor generalny eToro Yoni Assia zauważył, że rynki kryptograficzne i fiatowe poruszały się w parze na początku paniki COVID-19. Następnie Simon Peters, analityk rynkowy, zauważył zmianę, którą opisuje poniżej:

„Co ciekawe, jest to poparte danymi z platformy eToro, które pokazują 77% wzrost liczby nowych rejestrujących, których pierwszym działaniem było zainwestowanie w Bitcoin. Ponieważ cena Bitcoinu podróżuje w tym samym kierunku co złoto, można argumentować, że inwestorzy postrzegają go jako bezpieczną przystań dla aktywów“.

Inne obszary artykułu mówią o przetrwaniu segmentów rynku i wdrożeniu technologii łańcuchów blokowych, zwłaszcza w całym łańcuchu dostaw. Prezes firmy TAAL, Jerry Chan, zastanawiał się nad ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 z wykorzystaniem technologii łańcuchów blokowych:

„Firmy farmaceutyczne zdały sobie sprawę z potencjalnego zastosowania skalowalnej wersji łańcucha blokowego Bitcoin, która może być wykorzystywana do śledzenia zapisów badań i szczepień COVID-19, zarówno międzystanowych, jak i transgranicznych, w sposób, który może być wykorzystany do potwierdzania lub walidacji statystyk przekazywanych do globalnych organizacji zdrowotnych“.

Pełen wywiad jest przeznaczony wyłącznie dla Coin Journal, a zainteresowani czytelnicy mogą znaleźć tutaj pełny artykuł zawierający szczegółowe omówienie panelu ekspertów.